2017-08-21

Uwolnij kreatywność swojego dziecka! Pomoże Ci w tym naklejka tablicowa

Każdy rodzic prędzej czy później zmierzy się z pytaniem: „Mamooo, tatooo, a kiedy zrobimy remont mojego pokoju?” No cóż, wtedy nie ma wyjścia i trzeba poważnie pomyśleć o spełnieniu prośby pociechy. Wcale nie musisz wydawać na to kroci. Czasami wystarczy detal, aby całkowicie odmienić wygląd pokoju dziecka. Świetnym pomysłem na taką małą-wielką zmianę jest naklejka tablicowa. To doskonały wybór dla kreatywnego malucha. Przeczytaj, dlaczego.

Naklejki tablicowe: lepsze od zakazów

Dzieci muszą mieć przestrzeń do dawania upustu swojej wyobraźni i kreatywności. Czasami na tym polu dochodzi do poważnych konfliktów z rodzicami. Trudno jest nam zaakceptować fakt, że pociecha nie zadowala się kartkami papieru i kolorowankami, bo akurat wolała uwiecznij swoje dzieło na ścianie w salonie czy nowej szafce. Zamiast więc doprowadzać do zwarcia, warto sięgnąć po proste rozwiązanie.

Naklejka tablicowa, dzięki specjalnej powierzchni, umożliwia rysowanie po niej kredą czy markerami. Gdy dzieło już się znudzi lub po prostu nie wyjdzie, bez problemu można je zmyć wilgotną ścierką lub gąbką i zacząć zabawę od nowa. Twoje dziecko będzie zachwycone, a Ty nareszcie zapomnisz o szorowaniu ścian i przeprowadzaniu remontu co roku.

Świetny element wystroju pokoju dziecka

Naklejki tablicowe dla dzieci mają zasadniczą przewagę nad chociażby klasycznymi tablicami: stanowią designerski detal, który może całkowicie odmienić wygląd dziecięcego pokoju. Wybór kształtów jest ogromny – bez problemu znajdziecie taką naklejkę, która przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i rodzicom. Już teraz zapoznaj się z naszymi inspiracjami.

Taka naklejka jest niesztampowym, estetycznym i wyrazistym elementem, który można bez problemu umieścić na ścianie, a w przyszłości równie łatwo z niej usunąć. Bez dziur, odpadającej gładzi i śladów kleju. Dzięki temu możesz regularnie fundować pociesze naklejkę, która jest najlepiej dopasowana do jej wieku czy aktualnych zainteresowań.

Alternatywa dla drogiego remontu

Remont pokoju dziecka wiąże się oczywiście ze sporym wydatkiem oraz stanowi niezłe wyzwanie logistyczne. Nikt nie chce tego robić zbyt często. Z drugiej strony dzieci dorastają i zaczynają oczekiwać zmian. Mają swoje gusta i guściki, chcą mieszkać w ciekawej przestrzeni, którą będą mogły się pochwalić przed znajomymi.

Jeśli pokój Twojego dziecka wciąż jest w dobrym stanie, a jednocześnie brakuje w nim miejsca na kolejne dodatki, postaw właśnie na naklejkę tablicową. Nie zajmie ona cennej przestrzeni, świetnie zagospodaruje gołą ścianę, a przede wszystkim umożliwi dziecku nieskrępowane realizowanie jego rysunkowej pasji. Taka naklejka jest też bardzo praktyczna: można na niej zapisać plan lekcji ucznia czy ważne rzeczy, o których dziecko powinno koniecznie pamiętać (np. zabranie stroju na WF).

Pamiętaj, aby pozwolić dziecku wybrać naklejkę samodzielnie. Nie narzucaj mu swojego zdania. W końcu to jego pokój, jego wyobraźnia i jego okazja do tego, by wreszcie podjąć jakąś ważną decyzję.

pixel